Porsche Macan EV – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Porsche има цврсто зацртан електричен курс од кого не отстапува. Доказ за тоа е објавувањето на деталите на електричниот Macan кој ќе има деби вгодина. Зачудува податокот дека интересот за него е голем, особено од „милениумците“ кои преку Macan EV стануваат дел од семејството Porsche.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER