Porsche 718 Cayman и Boxster GTS :: Сега и видео

Сега и видео

Објавено на 19 октомври 2017 година

Porsche ја прошири својата понуда со новите GTS верзии на 718 Cayman и Boxster кои забрзуваат до 100 km/h за 4,1 секунда. Тие својата премиера ќе ја имаат на годинешниот салон на автомобилите во Лос Анџелес. Но тој е во декември – дотогаш жедта за да ги види во живо светот ќе мора да ја задоволи само со фабричките снимки. Ги најдовме три и сите ви ги пренесуваме.

видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER