Opel – IAA Mobility

Најавени се три премиери

На претстојната смотра на мобилност, која ќе се одржи во Минхен од 5 до 10 септември, Opel најави три премиери и сите се однесуваат на електромобилноста на која компанијата е многу посветена. Најавено е дебито на Astra Sports Tourer Electric што ќе биде прво претставување на јавноста. Своето деби ќе го има и ревидираната Corsa. Најуспешниот германски мал автомобил во изминатите две години се менува. Како Corsa Electric, во иднина ќе биде достапна и со помоќен мотор и подолг опсег. Opel засега не сака да го открие третиот модел. Тоа го чува за како саемско изненадување на штандот на Opel во центарот на Минхен.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER