Opel GT – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Оние кои го паметат со носталгија се присетуваат на атрактивното купе поставено на механиката на Kadett, чија каросеријата ја произведуваше француската компанија Brissonneau & Lotz. Во Америка се продадоа преку 100.000 примероци, а таму го нарекуваа „европски Corvette“.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER