Opel Corsa – Растура на домашен терен

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ноември во знакот на Corsa!

Месецот Ноември од годинава што одминува е во знакот на Opel Corsa која со 45.000 продадени примероци се искачи на првото место во Германија. Во Руселсхајм особено се горди што една четвртина од нив се потполно електрични изведби.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER