Moto Guzzi – V100 Mandello

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Пред домашната публика Moto Guzzi го оживува старото име и го претставува новиот Stelvio.

Како единствен во својата класа со карданско вратило овој ендуро го задвижува мотор од 1.000 ццм со 115 КС. За возачот погодност, покрај убедливото однесување на сите подлоги, е и електрично прилагодливо ветробранско стакло и пет режими на возење меѓу кои е вклучена поставка за тренско возење.

Со опционалниот радарски пакет, Stelvio нуди и адаптивен систем за контрола на патувањето, систем за предупредување за судир и систем за предупредување за мртов агол. Новиот Motoi Guzzi ќе биде достапен од февруари во жолта или црна боја. Цената се уште не е објавена.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER