Mercedes AMG One – ВИДЕО

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Бомбона бизнис!

Прикажан пред пет години како студија сега Mercedes AMG One се „чекираше“ на своето работно место. Од 1,6 литрен V6 и помош на четири електро-мотори тој развива 1.063 коњи и достига 325 км/ч! Нето цената од 2,75 милиони евра веќе ја платија сите 275 купувачи.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER