Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Иако помалку каска со електрификацијата Mazda тоа го прави на свој начин. МХ-30 како потполно електрично возило е претставен пред две години, а сега, само за европскиот пазар на сцена доаѓа неговата изведба со приклучен хибрид и нов ротационен мотор.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER