Електричен, автономен и народски

Улогата на достапен и рационален БЕВ на себе ја превзема Jidu објавувајќи ги првите снимки на Robo-01, потполно електрично возило кое треба на пазарот да се појави во тек на идната година по популарна цена. По вокација кросовер, целосно е развиен од технолошкиот гигант Baidu и ќе го произведува Geely.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER