Групацијата Stellantis од својата мала платформа извлекува максимум. Jeep Avenger конечно ја доби вистинската верзија за европските купувачи откако се опреми со хибриден погон на сите четири тркала. Овој модел кој всушност е американизирана верзија на Peugeot 2008 и Opel Mokka.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER