Иднината доаѓа низ минатото

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Се враќа ли и Ford Thunderbird?

Ford ќе оживее уште некои култни називи од минатото

Објавено на 22 септември 2021 година

Новата електрична гама на Ford ќе биде составена од стари имиња – позитивното искуство со Puma и Bronco го охрабри раководството на марката да оживее уште некои култни називи од минатото. Мурат Гилер, главниот дизајнер на европската филијала на Ford смета дека со помош на старите ознаки може да се даде сериозен акцент на освежувањето на понудата. Тој вели дека со користењето на имињата на култните модели од минатото ќе се внесат повеќе емоции во идните возила и ќе се раскажат приказни кои другите марки не можат. Не прецизираше за што се размислува но бидејќи се работи за електрични возила прво што паѓа на ум е Thunderbird. Покрај него, списокот е голем: Escort, Capri, Taunus – да наведеме само некои.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER