Футутристички дизајн и електричен погон. Тоа е рецептот што Horwin го развиваше цели шест години за да блесне во полно светло во Милано. Постигнува максимални 200 километри на час, до сто забрзува за 2,8 секунди и има автономија од 300 километри.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER