Honda HR-V – само како хибрид

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Претпазливо и сигурно!

Потполно електричната верзија на HR-V ќе почека уште некое време…

објавено 24. септември 2021

Неодамна популарниот HR-V го доживеа своето освежување најавувајќи дека електрификацијата ќе биде во фокусот на Honda во Европа. Тој се придружи на Jazz e-HEV, но со зголемен капацитет на батеријата за 25%, моќноста на моторот ќе биде 131 КС, а максималниот вртежен момент ќе достига 253 Nm. Во споредба со неговиот претходник, хибридниот HR-V e-HEV има поцврста структура на каросеријата и обемни подобрувања на потпирањето, управувањето и сопирачките. Целта е да се зголеми удобноста и динамиката на возењето. Новиот модел ќе биде на европскиот пазар на почетокот на следната година.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER