Го возевме Ford Focus 2019 (видео тест)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Го возевме Ford Focus 2019

Меѓу првите во светот ја возевме новата генерација на Ford Focus – ова се нашите импресии
Објавено на 24 октомври 2018 година

Новиот адут на Ford во компактната класа започна да ги освојува светските меридијани. Focus стигна и кај нас и со тоа го сврте вниманието кон себе. Што Ford Focus им нуди на купувачите дознавме меѓу првите во светот, кога на неговата презентација се запознавме со новата генерација – ова се нашите видео импресии од тест возењето на новиот Ford Focus. Очекуваме наскоро да го провозиме и кај нас, во Македонија.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER