Женева 2024 – Pininfarina

Гордоста на препородениот женевски салон како некогашна мека за дизајнерските студија годинава ја одбрани само Pininfarina

Централното место на штандот на италијанското дизајнерско студио и скоро целото внимание беше резервирано за компактниот кросовер развиен за брендот Foxtron. Сега со нов дизајн, електричната надеж на новопечениот тајвански производител познат по електрониката е наменет за луѓето кои живеат со модерните технологии. Затоа и тој е исполнет со нив, почнувајќи од ЛЕД графичките елементи на надворешноста за комуникација со другите учесници во сообраќајот до сето она што го содржи внатрешноста. Што конкретно е тоа ќе дознаеме набргу, бидејќи сериското производство му е испланирано за годинава.

Похрабрите имаа можност да ги испробаат и виртуелните технологии на концептот со водородна душа, кои засега се од онаа страна на границите што човечкиот ум може да ги замисли.

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER