Ford наскоро на нова локација

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ford наскоро на нова локација

објавено на 23 април 2019 година

Како што беше најавено, овластениот импортер и сервисер на возилата од марката Ford за Македонија, Ми-Да Гранд Моторс, наскоро ќе се пресели на нова локација во комплетно нов продажно-сервисен објект направен по премиум стандарди. Сопствениците на возилата на Ford ќе добијат висококвалитетни услуги во новиот сервис, а сите потенцијални купувачи ќе може да се запознаат со најновите модели и технологии на Ford во новиот салон. Новиот продажно-сервисен центар на Ми-Да Гранд Моторс се наоѓа на крстосницата на булеварите Босна и Херцеговина и Македонско-косовска бригада, а за терминот кога ќе започне со работа дополнително ќе ве известиме.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER