Bugatti Chiron » Како изгледа возењето со 490 km/h (видео)?

Како изгледа возењето со 490 km/h (видео)?

Објавено на 2 септември 2019 година

Bugatti долго време одбиваше да се изјасни колку е максималната брзина на Chiron – сега знаеме и зошто. Имено, аеродинамично доработен, нивниот хиперавтомобил успеа да ги собори сите рекорди што можете да ги замислите, постигнувајќи брзина од дури 490,484 km/h (304,773 mph)! Зад управувачот е фабричкиот тест-возач, а брзината забележана со помош на ГПС. Како изгледа тоа, погледнете во видеото.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER