Британците го открија Karoq – ние тоа го сторивме пред половина година

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Британците го открија Karoq – ние тоа го сторивме пред половина година

Објавено на 6 јули 2018 година

Škoda Karoq е најновиот избор на британските итни служби – пожарникарите, спасувачките служби, како и за амбуланти и полициски потреби. Сите тие ги препознаа неговите можности во поглед на квалитетот, издржливоста, багажниот простор, 4×4 способностите… Ние тоа го сторивме пред половина година, кога го тестиравме. Еве што тогаш кажавме за него.

видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER