Бразил, фудбал, светско првенство – лудило!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Бразил, фудбал, светско првенство – лудило!

Има ли поексплозивна комбинација од тоа? Има – ако се додаде уште една тајна состојка…
Објавено на 28 мај 2018 година

Фанатични какви што се кога фудбалот е во прашање од Бразилците може сешто да се очекува, но вакво нешто веруваме ниту тие не очекуваа. Имено, еден ревносен бразилски заљубеник во фудбалот ја излепил целата површина на својата Буба со сликички од фудбалерите од светското првенство. Му требале дури 15.000 сликички, за што морал да побара помош oд пријателите. Задоволен од својот подвиг, тој панира да ја вози Бубата ваква каква е до крајот на светското првенство.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER