BMW е една од ретките марки која не се откажува од моторите со согорување, но воедно, е марка која многу вложува во иднината. Серијата 5 се лансира во електрична верзија и изведби со мотори со согорување потпомогнати со благ хибрид. Сега во понудата влегоа две изведби со приклучни хибриди кои го спојуваат најдоброто од електриката и октаните.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER