Блокиран сообраќајот низ центарот на Скопје

Блокиран сообраќајот низ центарот на Скопје

Објавено на 6 јули 2018 година

Помала група демонстранти од вчера сé уште го блокира сообраќајот низ центарот на Скопје поставувајќи тенди и картонски кутии на крстосницата пред собранието на Република Македонија. Почитувајќи го правото на протест полицијата го пренасочува сообраќајот меѓу крстосниците кај црвениот крст и деловниот центар Палома Бјанка. Заради слабиот интензитет засега тој се одвива без поголеми застои, но бидејќи е петок испланирајте го вашето патување до дома предвреме.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER