Авто Магазин – Нова премиера

Дали полека се издишува балонот на електричните возила? Со укинувањето и заострувањето на условите за субвенциите во повеќе држави и реалните проблеми со инфраструктурата на полначи за која предупредуваат производителите, купувачите им даваат предност на приклучните хибриди. Барем така покажуваат првите два месеци на европскиот пазар. Сепак, производителите забрзано работат на електрификацијата на новите модели, а нив денеска ги имаме на претек.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER