Audi го најавува Activesphere концептот

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Четвртиот концепт подготвен за деби

Audi го најави претставувањето на концептот Activesphere, кој како четврти од серијата е кросовер со големи пропорции. Германската марка засега ни ја откри само силуетата која јасно го потврдува спортскиот формат на каросеријата. Има заоблена линија на покривот која започнува од ветробранското стакло и кулминира на задниот дел со тенка врата на багажникот, концентрирајќи ја кабината на големо меѓуоскино растојание. Стилистите на Audi се определија за долга хауба со нормален препуст напред, која не асоцира на електричниот погон на концептот.  Предните светла кои се исклучително тенки се уште еден чекор низ софистицираната технологија на осветлување која Audi континуирано ја подобрува. Ентериерот е мистерија која се чува за презентацијата закажана за 26 јануари. Тогаш ќе дознаеме дали овој концепт ќе биде замена за Q8 или нешто сосема ново во асортиманот на марката.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER