Alpine A290_Beta – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Alpine, спортската марка на Renault, врз база на студијата R5 изработи сопствена наречена A290_β која го најавува првиот од планираните три електрични модели кои ќе ја водат компанијата во иднината.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER