Aehra – Електричен суперавтомобил во најава

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ново чудо од Милано!

Дали производството на БЕВ е толку едноставно што може секој да направи суперавтомобил?

Некаде во јуни за прв пат се слушна за компанијата Aehra, која основана во Милано сака да произведува електрични суперавтомобили. Нормалниот свет ја игнорираше оваа вест како и мноштвото други вакви, но не требаше. Амбициите да се освои светот ги покажа првиот нивни кросовер со многу неконвенционални решенија. Пред сé отворањето на вратите, кое со ваков нивни распоред е уникатно. Предностите на електричната архитектура, користењето композитни материјали и напредната аеродинамика треба да бидат силен плус на одличниот италијански стил и наводно луксузната завршна обработка. Дали навистина ќе биде така ќе се дознае дури во 2025 година до кога заинтересираните купувачи ќе мора да чекаат.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER