Aвто Магазин – Нова премиера

Во новата премиера отстапуваме од редовната шема и скоро цела емисија одвојуваме за мотоциклите. Подготвивме детален извештај од новитетите прикажани на јубилејната осумдесетта смотра во Милано. Таму имаше што да се види, а повеќе од сигурно е дека следната мотоциклистичка сезона ќе биде драматично возбудлива. Честа на четирите тркала денеска ја бранат Volvo EM 90, Renault Kardian и Rimac Nevera кој стана и најбрз автомобил во во светот во рикверц.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER