Volvo конечно го претстави својот прв електричен моноволуменец, моделот со ознака ЕМ90. За почеток Volvo EM90 ќе им биде достапен само на купувачите во Кина каде ќе се произведува и продава за високи 118 илјади долари, а кога ќе стигне во Европа и Северна Америка не е објавено. Не е кажано ни дека тој е само добро преработена верзија на Zeekr 009, но тоа сите веќе го знаат.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER