ВИДЕО – Test Jaguar E-Pace 2.0 D Mild Hybrid

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Минималните промени на изгледот кријат многу поголеми испод каросеријата. Сега E-Pace ја дели основата со Range Rover Evoq и Land Rover Discovery Sport. Засилениот со благ хибрид дволитрен дизелаш делува поодгворно докека…

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER