Тест BMW i5 eDrive 40 – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Одржувањето на традицијата и имплементирање на напредните технологии е стратегијата на BMW која ја применува во сите нови производи. Доаѓањето на осмата генерација на популарниот седан ги покажува сите аргументи што Баварците ги имаат за да продолжат по успешниот курс. Тоа го проверивме на регионалната презентација која BMW ја организира во Србија.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER