Тест на AutoBest (видео) :: Колку е вистинската автономија на електричните возила?

Колку е вистинската автономија на електричните возила?

Електричните возила веќе се секојдневност, но купувачите сé уште резервирано гледаат на нив
Објавено на 12 ноември 2018 година

Едно од прашањата што ги мачи купувачите на електричните возила е нивната автономија, односно колку километри реално можат да поминат со едно полнење на батериите. Одговорот го побара AutoBest, спроведувајќи го во соработка со шпанскиот on-line медиум coches.net првиот независен тест со кој ја провери вистинската нивна автономија. Професионалните авто-новинари на најголемото европско жири возеа десет електрични возила достапни во Европа – ова се нивните заклучоци од тестирањето.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER