РКЕ – Поскапување со логика или потреба?

Дизелот останува на тронот!

Цената на сировата нафта на светските берзи во однос на 14 јуни о.г. , кога беше најскапа, е намалена за повеќе од 30%, но тоа не е причина истата кај нас да не поскапи! Според методологијата на РКЕ малопродажните цени од утре ќе се зголемат за половина денар за бензините, а дизелот ќе поскапи за денар и половина по литар. Од полноќ горивата ќе се продаваат по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95         89,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС98         91,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)      93,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER