РКЕ – Поевтинување на горивата во просек за 1,48%

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Бензините надолу за два, дизелот поевтин за 1,50 денари!

Трендот на намалување на малопродажните цени на горивата е задржан и со новата одлука на РКЕ од полноќ тие ќе бидат поевтини. Трендот на намалувањето на цените е глобален, па реално е да се очекува во идните недели тој да биде задржан. Моменталната ситуација ја изедначува цената на дизелот и 98-ката, со напомена дека е тешко веројатно дизелот да стане поевтин од бнзините. Ова се цените кои ќе важат од полноќ:

ЕУРОСУПЕР БС95         84,50 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС98         86,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)      86,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER