РКЕ – Дизелот поевтинува за три денари

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Мала одишка за дизелашите

Од утре дизел горивото ќе биде поевтино за три денари за литар додека бензините остануваат со иста цена. Сепак основното гориво за масовен транспорт останува поскапо од бензинот ЕУРОСУПЕР БС95 за 7,5 денари. Од полноќ цените на горивата на бензинските пумпи ќе бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС95        84,50 ден/лит, 
ЕУРОСУПЕР БС98        87,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)     92,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER