РКЕ – Дизелот поевтинува еден денар

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дизелот не е веќе најскап!

Со последната одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата, по подолг период дизелот станува поевтин од 98 октанскиот бензин. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС95 и ЕУРОСУПЕР БС98 не се менуваат, додека цената на ЕУРОДИЗЕЛ од полноќ се намалува за еден денар по литар.  
ЕУРОСУПЕР БС95      79,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС98      81,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)   80,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER