РКЕ – Дизелот повторно поевтини

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дизелот поевтин за два денари!

Од полноќ дизелот поевтинува за два денари по литар. Со оваа одлука цената на ова гориво се спушти на 90 денари за литар. Оваа одлука има простор да се корегира на следната седница бидејќи трошоците за рафинирање на дизелот е помала отколку на бензините.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER