РКЕ – Второ поскапување за четири дена

Подготовки за пролетна офанзива?

Со денешната одлука на РКЕ се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек
за 1,22% во однос на поскапувањата од петокот. Бензините поскапуваат за
1,00 ден/лит, а дизелот за половина денар за литар. Од полноќ ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95              82,50 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС98             84,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)          78,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER