РКЕ – Бензините поскапуваат, дизелот поевтин

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Нови цени на горивата

На денешната седница РКЕ донесе одлука да ги крене цените на бензините, а да го поевтини дизелот. Од полноќ 95-ката ќе биде поскапа за 1,5  додека 98-ката за два денари. Дизелот поевтинува за половина денар. Од утре ова ќе бидат малопродажните цени на бензинските пумпи:


ЕУРОСУПЕР БС95         94,00 ден/лит.

ЕУРОСУПЕР БС98         96,50 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)      98,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER