Посетете го салонот на Киа Моторс Македонија од дома

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Посетете го салонот на Киа Моторс Македонија од дома

За првпат на домашниот пазар се појави една нова револуционерна опција – виртуелен салон на автомобили

Објавено на 15 април 2020 година

Како општествено одговорна компанија која се грижи за своите клиенти и вработени, Киа Моторс Македонија излезе со нова револуционерна понуда на домашниот пазар – виртуелен салон на автомобили. Во него се достапни за разгледување моделите од актуелната гама Rio, Stonic, Ceed, Xceed, Proceed и Sportage, со цел да ги доближи и да им ги презентира на потенцијалните купувачи каде и да се. Отворањето на ваквиот прв виртуелен салон за автомобили во нашата земја доаѓа во вистинско време заради актуелната состојба и препораките за ограничено движење. Но, тоа не е единствената причина. Голем дел од светските брендови веќе подолго време работат на ваков тип продажба. Во виртуелниот салон има можност да се погледнат голем дел од актуелната гама на модели, кои покрај тоа што може да се разгледаат до секој детаљ, низ него може да се видат и неколку точки кои ја објаснуваат опремата што ја имаат.

До овој салон може да пристапи кој кога сака и од било каде – сé што треба да се направи е да се кликне на следниов линк http://www.kiamotors.com.mk/360saloon.php.

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER