Нови пресметки за цените на горивата

Нови пресметки за цените на горивата

Објавено на 3 јуни 2019 година

После дваесет години, цените на горивата во Македонија се пресметуваат на нов начин. Регулаторната комисија за енергетика ветува дека тој е пофер и за граѓаните, и за трговците со нафтени деривати. Ние веќе известивме за него – погледнете го нашиот прилог на оваа тема.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER