Нови патарини, нови цени

Нови патарини, нови цени

Објавено на 4 јуни 2019 година

Се научивме секоја вест за патарините да биде непријатна за слушање – такви се и следниве две. Првата е наша – се воведува наплата на патарина на новите автопатни правци Демир Капија-Гевгелија, Миладиновци-Свети Николе и Свети Николе-Штип. Втората е од Србија, каде патарината поскапува за 12 отсто. Ова засега е само предлог кој сигурно ќе биде преточен во реалност, со што како велат од српската влада, само годинава од џебовите на возачите ќе се извлечат дополнителни 16 милиони евра.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER