Мистериозни новости » Tesla овој петок ќе претстави… (со видео)

Tesla овој петок ќе претстави…

Погодете што!

Објавено на 28 мај 2019 година

Од Tesla пристигнаа вести дека се подготвуваат овој петок во Кина да претстават нешто ново. Што ќе биде тоа не кажаа, туку само ни ја понудија оваа фотографија сами да погодиме. Ние се обидовме, но не успеавме а јавноста веќе започна да лицитира. Во игра се неколку можности. Најмногу се верува дека тоа ќе биде специјално издание на некој од моделите за кинескиот пазар, но сериозни шанси има и идејата дека е нешто поврзано со новата гигафабрика во Шангај. Нејзината изградба започна во јануари и досега има постигнато импресивен напредок – се проценува дека ќе биде готова за производство веќе во септември. Ќе има капацитет за 500.000 возила годишно и во неа ќе се произведуваат Model 3 и Model Y. Можеби вие имате идеја што би било тоа?

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER