Дипломатскиот тениски турнир на Peugeot

Дипломатскиот тениски турнир на Peugeot

Спортско дружење на кое секој е добредојден
Објавено на 8 октомври 2018 година

Еуроимпекс со Peugeot како постојан поддржувач на тенискиот спорт учествуваше во поддршката на годинешниот дипломатски тениски турнир. Присутните беа соодветно пречекани со Peugeot 3008 SUV кое беше пријател на настанот организиран во соработка со Францускиот институт во Скопје, Дипломатскиот клуб и МНР. На турнирот се одржа на терените на тенискиот клуб „Евросет“ учествуваа 33 лица. Станува збор за традиционален дипломатски тениски турнир, на кој земат учество претставници на дипломатскиот и конзуларниот кор во Република Македонија, претставниците на меѓународните организации и вработени во Министерството за надворешни работи на Република Македонија. Годинешното издание беше во знак на 25-та годишнина од воспоставувањето на дипломатски односи помеѓу Франција и Македонија.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER