Дизелот повторно во орбитата – поскапува за три денари

Кој му се намерачил на дизелот?

Денеска повторно Регулаторната комисија за енергетика го поскапе дизелот и тоа за три денари за литар. Ако е некаква утеха, одлуката важи од полноќ, па денеска кој може нека го наполни резервоарот. Бензините остануваат со истата цена. Нешто повеќе ќе дискутираме со г. Марко Бислимоски, Претседател на РКЕ во сабота во екранизираното издание на Авто Магазин, на Телма во 12.00 и на АлсатМ во 17.15 часот

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER