ВИДЕО – TEST Citroen C5 Aircross HDi Shine

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Автоматизиран и комотен за возење, C5 Aircross во потполност ја оправдува својата улога. Скроен за семејни потреби, од него не барајте да биде спринтер. Атрибут му е малата потрошувачка и солидната опременост. Овој крос овер би можел да биде поатрактивен доколку имаше помодерен ентериер…

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER