Авто Магазин – Нова премиера

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Само десетина дена од донесувањето на забраната за продажба на мотори со внатрешно согорување од 2035 година, најверојатно таа ќе се повлече под голем притисок на Германија. Ега во фокусот доаѓа развојот на технологиите на водород и синтетички горива. Тоа пак не е причина за успорување на електрификацијата која евеќе присутна во сите марки. Последен пример е Dacia која го претстави Jogger во хибридна верзија, а само по 30 месеци на пазарот, првенецот на семејството ID доби освежувања според желбите на корисниците. Со почетокот на новата сезона во формула1, најбрзиот циркус на светот доби ново амбулантно возило, сцената ја напушта уште еден романтичен проект додека Audi на големо размислува да отвори фабрика во Америка. Добредојдовте во нашата нова премиера.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER