VW Tiguan 2024 – Видео

Ако зборуваме за успешни прикаски, VW Tiguan треба да се класифицира меѓу врвните. Од неговото претставување во 2007 година продадени се 7,6 милиони примероци, а само во последните две години забележани се еден милион нови регистрации. Воедно пет години во континуитет тоа е најпродаваниот модел во целата групација Volkswagen. За да продолжи на тој курс доби задолжителни естетски дотерувања и двојно зголемување на електричната автономија за изведбите со приклучен хибрид.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER