VW Amarok – Растегнување по вертикала

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Кон крајот на годинава на сцена ќе стапне новиот VW Amarok. Тој е резултат на соработката со Ford кој ја донираше основата од идната генерација Ranger. Сега се открива нов детаљ кого, доколку го прифатат американците, ќе донесе радост меѓу поклониците на синиот овал. Во Волфсбург решија централниот оперативен дисплеј повеќе нема да биде хоризонтален, туку вертикален. Во зависност од варијантата на моделот, екранот ќе има дијаметар од десет или дванаесет инчи. Може да се користи за поставување преку 30 системи за помош на возачот, од кои две третини се нудат за прв пат. И покрај екранот на допир ќе има и ротациони контролери.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER