Volvo без дизел мотори – Видео

Својата ориентација до 2030 да стане марка со понуда само на БЕВ и јаглерод неутрален производител до 2040 година Volvo ја започна со првиот чекор – укинување на дизелите во понудата.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER