Test Dacia Duster

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Благо рестилизиран, Duster сака да го задржи имиџот и лидерската позицијаво класата. Без хибрид, но со комбинација на плин и бензин добива добри еколошки вредности. Во понудата е задржан 4х4 погонот, дизелите и автоматскиот менувач…

објавено 17. октомври 2021

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER