Test BMW i4 M50 – Видео

Предвесник на пролетта!

Новиот, потполно електричен модел на BMW отвора ново поглавие во класата на луксузни БЕВ. Супериорен во перформансите, i4 ги задржа динамичките својства типични за електричните возила, но ги искомбинира со спортските гени на сино-белиот пропелер.

Прочитајте повеќе на http://www.avtomagazin.com.mk

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER